Łódzka woda i jej jakość

Filtry do wody mogą działać na różnych zasadach. Dzbanek filtrujący do uzdatniania wody pitnej, to sprzęt przydatny w każdej kuchni. Woda w Łodzi, pomimo wysokiej jakości, nie jest wolna od zanieczyszczeń. Zawiera metale pochodzące z instalacji tj.ołów i miedź a także chlor czy zanieczyszczenia organiczne. Po przefiltrowaniu woda lepiej smakuje i nadaje się do picia i przyrządzania potraw, bez konieczności jej zagotowania.

Łódź ma wodę, która pochodzi w większości ze studni głębinowych. Ta woda dobrze smakuje i zawiera cenne minerały tj. wapń, magnez, sód potas oraz fluorki. Porównuje się ją z jedną z czołowych wód źródlanych dostępnych na rynku i okazuje się, że jest lepsza. O jej jakość dba łódzki Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Próbki do badań pobierane są w stacjach uzdatniania wody i i rurociągach. Bada się ponad 100 ważnych parametrów, pod względem niebezpiecznych substancji chemicznych oraz chorobotwórczych organizmów.

Na terenie Łodzi znajduje się jedna z najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody. Mieści się ona na Dąbrowie i trafia tu woda z kilkunastu studni głębinowych. Działa ona od ponad 60 lat, ale niedawno dokonano kompleksowej modernizacji tego miejsca. Obecnie system dezynfekcji jest w pełni bezpieczny i przyjazny ludziom i środowisku.

Więcej informacji o wodzie w Łodzi i dostępnych metod jej uzdatniania znajdziesz na stronie http://www.klarsan.eu/kontakt/.

Dodaj komentarz